Grzybice

Grzybice są schorzeniem, które dotyka różne partie ciała. Jedną z najczęściej dotykających grzybic jest niewątpliwie grzybica stóp, z którą boryka się coraz więcej osób. Ten rodzaj grzybicy pojawia się najczęściej u osób mających osłabiony układ immunologiczny. Do infekcji dochodzi wskutek dermatofitów czyli typowych grzybów skórnych ale często również przez drożdże, przede wszystkim odmiany Candida.

Najczęściej spotykaną infekcją grzybiczą jest również kondydioza, która dotyka pochwę. Występuje również w ustach oraz wilgotnych fałdach skóry. Osoba chora na ten rodzaj grzybicy łatwo może zarazić nią partnera, dlatego jeśli została zdiagnozowana, partner powinien również poddać się badaniu oraz zadbać o ochronę.

Jakie są czynniki, które przyczyniają się do rozwoju grzybicy?

Na pewno są to wspomniane już zaburzenia w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Ponadto

Czynniki predysponujące do rozwoju i wzrostu liczby infekcji grzybiczych to m. in.:nadmierna potliwość, zaburzenia hormonalne – cukrzyca. Wiele się mówi, że osoby otyłe częściej dotyka grzybica, niż te o prawidłowej masie ciała. Osoby, u których występują zaburzenia żołądkowo- jelitowe często dopada grzybica.

Wielkim zainteresowaniem cieszy się antybiotykterapia, która niekorzystnie wpływa na florę bakteryjną. Wiele kobiet po stosowaniu antybiotyków cierpi na grzybicę. Przykładem może być grzybica pochwa. [podobne: infekcje intymne, olejek do włosów, bielenda olejek do kąpieli ]

W celach profilaktycznych grzybicy nie powinno się nosić obuwia oraz skarpetek, które nie przepuszczają powietrza. Jeśli już musimy stosować antybiotyki pamiętajmy o ochronie naszego żołądka i pochwy. Stosujmy jogurty zawierające żywe kultury bakterii oraz globulki dopochwowe.

Jakie są objawy grzybicy?

Na pewno jest to zaczerwienie skóry zajętej grzybem,świąd, zgrubiały naskórek oraz łuszczenie się. Wielu cierpiących na grzybicę miewa  bolesne, piekące pęknięcia skóry, które spowodowane są właśnie przez grzybicę. Często dochodzi też do powstawania pęcherzy. Wszelkiego rodzaju dolegliwości tutaj opisane powinny mieć skonsultowane z lekarzem. Grzybicy nie wolno lekceważyć gdyż może przynieść groźne następstwa, zwłaszcza grzybica pochwy, na którą cierpi coraz więcej kobiet.
[patrz też: gemini limanowa, gemini wołów, kamil składowski twitter ]