Medycyna naturalna

Mortar
Mortar and pestle, with fresh-picked herbs, peppercorns and sea salt. Herbs include basil, thyme, rosemary, oregano, mint, sage and bay leaves.

Medycyna naturalna, wbrew pozorom wcale nie odchodzi w zapomnienie. Wiele osób poszukuje wokół siebie czegoś, co mogliby wykorzystać w leczeniu chorób. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się lecznicze błota i sole czy też zwykłe artykuły spożywcze. Dlaczego więc tak łatwo odchodzimy od naturalnych metod leczenia i sięgamy po farmaceutyki, w których tyle chemii? Być może z lenistwa, być może z braku wiedzy o naturalnej medycynie. Wolimy połknąć tabletkę niż zaparzyć cenne ziółka.A może pora to zmienić?

Warto posiadać w swoim domu te domowe leki, które pomogą nam na często pojawiające się dolegliwości i schorzenia. Zamiast więc sięgać po tabletkę od bólu głowy, zastąpmy ją domowymi specyfikami. We współczesnej praktyce medycznej coraz częściej zaniedbujemy tradycyjne techniki. Weźmy za przykład zwykłe skaleczenie, które zdaniem farmaceutyków powinno się smarować maścią antyseptyczną. A tymczasem miód przyniesie nam ten sam efekt co ta maść, tyle, że nie użyjemy do tego chemii.

Podobna sytuacja jest z przeziębieniem, które nie należy na miłych dolegliwości. Na różnego rodzaju infekcje bierzemy zazwyczaj antybiotyki, które pozostawiają w naszym organizmie niekorzystny ślad. Dobrym sposobem na tego typu dolegliwości jest jeżówka, którą spożywamy pierwszego dnia przeziębienia, kiedy to na przykład zauważymy u siebie katar. [przypisy: stomatolog wola, ultrasonografy, Balsam Johnson ]

Ważna jest również profilaktyka, o którą możemy zadbać dzięki produktom spożywczym. Na przykład czosnek zjadany każdego dnia wyreguluje nasze ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Wystarczy spożywać jeden ząbek czosnku dziennie, by nasze nadciśnienie ustabilizowało się.

Podobna sytuacja jest z maściami. Wielkim zainteresowaniem cieszą się maści sporządzone z arniki górskiej, które przyspieszają gojenie stłuczeń i zmniejszają ból. Arniki górska posiada naturalne przeciwbólowe i przeciwzapalne związki.

Warto zapoznać się z naturalnymi metodami leczenia i sporządzić dla siebie naturalne specyfiki, które na pewno pomogą nam uporać się z podstawowymi dolegliwościami, które dopadają każdego z nas.
[więcej w: sonikacja, baspol, siesta łomianki ]