Zdarzenia na rynku

Zdarzenia, jakie występowały na naszym rynku, doprowadziły do sytuacji, w jakich to, nie do końca wierzymy wiedzy, jak również i kompetencji lekarzy. Co za tym idzie z pokolenia na pokolenie, co raz to bardziej zniechęcamy się do korzystania z usług powyższego obszaru. Ponieważ wychodzimy z założenia, że mogą oni pogorszyć stan, w jakim się znajdujemy. Jednakże leczyć się trzeba, tym samym pojawia się pytanie gdzie? Większość preferuje prywatne gabinety lekarskie, ponieważ ma świadomość tego, że płacąc za oferowaną usługę usłyszą rzetelną opinię na temat swojego stanu zdrowia. Jednakże całkowitej pewności również nie zyskujemy w takich relacjach. Continue reading “Zdarzenia na rynku”

Dziedzictwo Harveya Cushinga: Profile opieki nad pacjentem

Harvey Cushing został nazwany ojcem neurochirurgii, a jako dowód jego wyjątkowego znaczenia, Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Neurologicznej zostało założone w 1931 roku jako Harvey Cushing Society. Nic dziwnego, że kilka biografii Cushinga przegląda jego życie i rodzinę, jego wiele ważnych wkładów do neurochirurgii i jego wpływ na społeczeństwo. Dziedzictwo Harveya Cushinga jest zupełnie inne i spodoba się nie tylko tym, którzy pracują w dziedzinie neurochirurgii i neurologii, ale także wielu osobom pracującym w szerokim obszarze medycyny. Jest cudowny na wiele sposobów. Rejestr guzów mózgu Cushinga powstał w szpitalu Johns Hopkins w Baltimore, a następnie przeniósł się do szpitala Peter Bent Brigham (obecnie Brigham and Women s Hospital) w Bostonie, zanim trafił do obecnego domu na Uniwersytecie Yale w New Haven w stanie Connecticut. Continue reading “Dziedzictwo Harveya Cushinga: Profile opieki nad pacjentem”

Indian Leishmaniasis śluzówki Ze względu na Leishmania donovani Infection

Zmiany chorobowe przed i po leczeniu u pacjenta z leiszmaniozą śluzówkową i wyniki testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) z próbką zmiany skórnej. Panel A pokazuje mięsisty obrzęk wargi, dziąsła i podłogi jamy ustnej. Panel B pokazuje doskonałą odpowiedź na leczenie. Panel C pokazuje wyniki testu PCR: ścieżka M zawiera drabinkę DNA o długości 100 pz; ścieżka zawiera DNA z próbki zdrowej tkanki skóry (kontrola negatywna); ścieżka 2 zawiera DNA z próbki skóry; i ścieżka 3 nie zawiera DNA (kontrola negatywna).
62-letni mężczyzna z Chamoli District w Uttaranchal, północne Indie, miał 2-letnią historię mięsistego, polipowatego puchnięcia z powierzchownym owrzodzeniem na śluzówkowym aspekcie dolnej wargi, niższej dziąsła, podłogi jamy ustnej i podniebienia bez udziału skóry (ryc. Continue reading “Indian Leishmaniasis śluzówki Ze względu na Leishmania donovani Infection”

Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie ad 5

Komórki traktowano lub traktowano pozornie 20 .g na mililitr cykloheksimidu przez okres do 45 minut, w celu zatrzymania syntezy białka. Komórki zebrano i następnie równe ilości lizatów badano za pomocą Western blot z przeciwciałami anty-Flag. Sygnały zostały określone ilościowo za pomocą systemu obrazowania ChemiDoc-It (UVP). Wyniki
Mutacyjna analiza
Heterozygotyczna zmiana G . T przy podstawie 1609 w eksonie 12 genu HIF2A została wykryta u pacjenta wskaźnikowego (Figura 1B). Continue reading “Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie ad 5”

Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego

Angiomyolipomas u pacjentów z zespołem stwardnienia guzowatego lub sporadyczną limfangioleiomiomatozą są związane z mutacjami w genach stwardnienia guzowatego powodującymi konstytutywną aktywację ssaczego celu rapamycyny (mTOR). Lek syrolimus hamuje sygnalizację mTOR. Metody
Przeprowadziliśmy 24-miesięczną, nierandomizowaną, otwartą próbę, aby ustalić, czy sirolimus zmniejsza objętość naczyniakotłuszczaka u pacjentów z zespołem stwardnienia guzowatego lub sporadyczną limfangioleiomiomatozą. Sirolimus podawano tylko przez pierwsze 12 miesięcy. Wykonano seryjne obrazowanie rezonansu magnetycznego naczyniakomięśniaka i zmian w mózgu, tomografię komputerową torbieli płucnych i testy czynnościowe płuc. Continue reading “Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego”

Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego ad 6

Panel B pokazuje wymuszoną pojemność życiową (FVC) dla każdego pacjenta. Panel C pokazuje średnią zmianę (w mililitrach) od wartości bazowych dla FEV1 i dla słupków FVC.I wskazuje błędy standardowe. Panel D pokazuje pozostałą objętość dla każdego pacjenta. Płucne dane strukturalne i funkcjonalne dla 11 pacjentek z limfangiologioją są wymienione w Tabeli 2. Jeden pacjent był palącym palaczem, trzech byłymi palaczami, a siedem nigdy nie paliło. Continue reading “Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego ad 6”

Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego cd

Podczas 4-miesięcznej wizyty, jeśli nie osiągnięto progu 10% zmniejszenia od wartości bazowej, zwiększono dawkę, aby uzyskać stężenie syrolimusa we krwi od 10 do 15 ng na mililitr. Dawkę wybraną podczas 4-miesięcznej wizyty kontynuowano przez 12 miesięcy. Obrazowanie
Przekrojowe badania mózgu i jamy brzusznej wykonano za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI) przy użyciu klinicznego systemu 1,5-Tesla (General Electric Medical Systems). Sekwencyjne i osiowe sekwencje ważone T2 o przedłużonym spinie były wykonywane z lub bez supresji tłuszczu. W punkcie wyjściowym zidentyfikowano do pięciu uszkodzeń na pacjenta w celu pomiaru objętości podczas całego badania. Continue reading “Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego cd”

Capecitabine i Oxaliplatin for Advanced Esophagogastric Cancer ad

Wymagane dożylne nawodnienie wydłuża wizyty ambulatoryjne lub wymaga przyjęcia na noc. Natomiast oksaliplatynę można podawać w infuzji dożylnej w czasie 2 godzin. Nasze badanie fazy 3, zwane Randomized ECF dla zaawansowanego i miejscowo zaawansowanego Esophagogastric Cancer 2 (REAL-2), zostało zaprojektowane w celu określenia, czy fluorouracyl może być zastąpiony przez kapecytabinę i cisplatynę przez oksaliplatynę w schemacie ECF. Analiza okresowa, którą przeprowadziliśmy po rekrutacji 204 pacjentów (jak opisano wcześniej) 21 wykazała bezpieczeństwo eskalacji dawki kapecytabiny z 1000 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała do 1250 mg na metr kwadratowy dziennie. Głównym celem badania było sprawdzenie, czy kapecytabina i oksaliplatyna są co najmniej tak samo skuteczne, jak fluorouracyl i cisplatyna, jeśli chodzi o ogólny czas przeżycia. Continue reading “Capecitabine i Oxaliplatin for Advanced Esophagogastric Cancer ad”

eticod - Artykuly w temacie