Ziołolecznictwo

ziola-w-kuchni[1]Wbrew pozorom, że zioła odchodzą do lamusa, to ponad połowa populacji na świecie uznaje stosowanie ziół za swój podstawowy sposób leczenia. Po zioła sięgamy ochoczo. Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do leczenia naturalnością. Znudziła nam się chemia i farmaceutyki, które niszczą nasz organizm. Z jednej strony leczą nasze schorzenie, z drugiej zaś niszczą wątrobę żołądek i wiele innych organów.

Czasy, w jakich żyjemy zmuszają nas do sięganie po magiczną kapsułkę zwana tabletką, a tymczasem lepiej byłoby wypić cenny i leczniczy wywar z ziółek.W naszych aptekach wiele jest ziół pod postacią kapsułek, którymi warto się zainteresować.

Nasz rynek jest na tyle wyposażony, że z łatwością możemy samemu wyhodować własne zioła w ogrodzie lub w doniczce na parapecie. Zwykła metoda zbioru polega na obcięciu łodygi, opłukaniu ziół wodą i powieszeniu ich łodygami do góry, aż do całkowitego wyschnięcia. Continue reading “Ziołolecznictwo”

Choroby układu krwiotwórczego

Układ krwiotwórczy obejmuje tkanki i narządy biorące udział w tworzeniu krwi, a przede wszystkim w jej składników komórkowych. Obejmują szpik kostny, węzły chłonne i inne ogniska tkanki limfatycznej.

Wśród chorób układu krwiotwórczego wyróżnić możemy niedoczynność. Jest to stan, w którym występuje zmniejszenie wskaźnika hematokrytowego, liczby czerwonych krwinek i hemoglobiny.

Niedokrwistość daje takie objawy jak bladość skóry i błon śluzowych, bladość spojówek oka, ogólne osłabienie, apatię, męczenie się, senność, bóle i zawroty głowy.

Kolejną chorobą układu krwiotwórczego jest nadkrwistość, która objawia się zwiększonym poziomem hemoglobiny. Wynikiem tej choroby jest zwiększenie objętości krążenia krwi. Obciąża to serca i zwiększa lepkość krwi.  Sprzyja to zakrzepom i zatorom układu naczyniowego.

Objawami są bóle i zawroty głowy, szum w uszach, nadciśnienie tętnicze krwi, nagłe niedowłady, zaburzenia mowy, zaczerwienienie twarzy. Continue reading “Choroby układu krwiotwórczego”

Grzybice

Grzybice są schorzeniem, które dotyka różne partie ciała. Jedną z najczęściej dotykających grzybic jest niewątpliwie grzybica stóp, z którą boryka się coraz więcej osób. Ten rodzaj grzybicy pojawia się najczęściej u osób mających osłabiony układ immunologiczny. Do infekcji dochodzi wskutek dermatofitów czyli typowych grzybów skórnych ale często również przez drożdże, przede wszystkim odmiany Candida.

Najczęściej spotykaną infekcją grzybiczą jest również kondydioza, która dotyka pochwę. Występuje również w ustach oraz wilgotnych fałdach skóry. Continue reading “Grzybice”

Opinia na temat medycyny

Często spotykamy się z opinią, w jakiej dowiadujemy się, że kiedyś takich chorób, jaki dziś nie było. Jednakże osoby wypowiadające te słowa nie do końca są świadomi tego, o czym mówią. Ponieważ jak doskonale wiadomo kiedyś medycyna, nie była na tyle rozbudowanym obszarem. Skupiała się tylko na widocznych objawach, na odczuwalnym bólu, jak również i prowizorycznych urządzeniach lekarskich, które wraz z biegiem lat, przyjmowały inne, co raz to bardziej dopracowane oblicza. Sytuacja tej nieustannej ewolucji, dziś dzień oferuje nam niezliczone ilości zapobiegania, jak również i leczenia naszych chorób. Continue reading “Opinia na temat medycyny”

Dziedzictwo Harveya Cushinga: Profile opieki nad pacjentem ad

Wcześniej miałem wizerunek tyrana, który prowadził swoją służbę z poświęceniem, które nie pozostawiało miejsca na nic oprócz 24-godzinnego dnia pracy i poziomu doskonałości, który nie pozostawił niczego nieznanego ani cofniętego. Słyszałem historie o kimś, kto był krytyczny wobec słabości, powściągliwości, nieuprzejmości, egoizmu i podłości. Te scenariusze przypadków pokazują zupełnie inną stronę człowieka. Jego wrażliwość i współczucie dla jego pacjentów są jasne. Choć był pionierem w neurochirurgii, wykonując operacje, które mogły być nie do pomyślenia dla mniejszych talentów, wykazał troskę o swoich pacjentów, które uważam za najważniejsze i autentyczne. Continue reading “Dziedzictwo Harveya Cushinga: Profile opieki nad pacjentem ad”

Taenia w przewodzie żołądkowo-jelitowym

Liao i Bair (wydanie z 6 września) opisują tasiemiec u 60-letniej kobiety ze społeczności, w której jedzą wieprzowinę i wątrobę wieprzową, szczególnie na festiwalach, i sugerują zakażenie Taenia solium (tasiemcem wieprzowiny) zamiast T saginata (tasiemca wołowego). Możliwe, że infekcja została spowodowana przez azjatycką tawię (T. asiatica, T. saginata asiatica), która została odnotowana u aborygentów na Tajwanie, 2 z późniejszymi doniesieniami z innych krajów azjatyckich: Korei, Indonezji, Filipin, Wietnamu, i Chin.3,4 T. asiatica jest uważany za zdolny do przenikania tylko poprzez spożycie wnętrzności świńskich, takich jak wątroba, sieć komórkowa, błona surowicza lub płuca, 4 nie poprzez mięśnie pośrednich żywicieli, co jest charakterystyczne dla T. Continue reading “Taenia w przewodzie żołądkowo-jelitowym”

Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego ad 7

Żaden nie miał gwiaździaków wodogłowia ani komórek olbrzymiokomórkowych. Nie było zmian w wielkości bulw, w charakterystyce bulw na MRI, ani w układzie naczyniowym mózgu ani perfuzji. Zdarzenia niepożądane
Tabela 3. Tabela 3. Zdarzenia niepożądane. Continue reading “Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego ad 7”

Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego ad 6

Panel B pokazuje wymuszoną pojemność życiową (FVC) dla każdego pacjenta. Panel C pokazuje średnią zmianę (w mililitrach) od wartości bazowych dla FEV1 i dla słupków FVC.I wskazuje błędy standardowe. Panel D pokazuje pozostałą objętość dla każdego pacjenta. Płucne dane strukturalne i funkcjonalne dla 11 pacjentek z limfangiologioją są wymienione w Tabeli 2. Jeden pacjent był palącym palaczem, trzech byłymi palaczami, a siedem nigdy nie paliło. Continue reading “Sirolimus dla Angiomyolipoma w kompleksie stwardnienia guzowatego lub chłoniaka limfatycznego ad 6”

Terapia hydrokortyzonem dla pacjentów z wstrząsem septycznym ad

W naszym badaniu, zwanym badaniem Corticosteroid of Septic Shock (CORTICUS), oceniano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania małych dawek hydrokortyzonu w szerokiej populacji pacjentów z wstrząsem septycznym – w szczególności u pacjentów, którzy mieli odpowiedź na test kortykotropowy, w którym świadczenie nie zostało udowodnione Metody
Projekt badania
W tym wieloośrodkowym, randomizowanym, podwójnie zaślepionym badaniu kontrolowanym placebo, protokół został zatwierdzony przez komisję etyczną na każdym z 52 uczestniczących oddziałów intensywnej opieki medycznej (OIOM). Pacjenci byli zapisywani od marca 2002 r. Do listopada 2005 r. Po uzyskaniu pisemnej świadomej zgody. W przypadkach, gdy pacjentowi brakowało kompetencji umysłowych, zgoda została uzyskana od zastępcy, najbliższej rodziny lub przedstawiciela prawnego (z retrospektywną zgodą uzyskaną od pacjentów, którzy odzyskali kompetencje), zgodnie z przepisami krajowymi. Continue reading “Terapia hydrokortyzonem dla pacjentów z wstrząsem septycznym ad”

Wpływ chirurgii bariatrycznej na śmiertelność u osób otyłych w Szwecji cd

Dwie badane grupy miały identyczne kryteria włączenia i wykluczenia. Badaniu poddawano osoby z nadciśnieniem, cukrzycą lub zaburzeniami lipidowymi, podobnie jak osoby, które przeszły zawał mięśnia sercowego lub udar ponad 6 miesięcy przed włączeniem. Oceny kliniczne i biochemiczne
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka przedmiotów w dopasowanych i wyjściowych badaniach. Continue reading “Wpływ chirurgii bariatrycznej na śmiertelność u osób otyłych w Szwecji cd”

gemini limanowa - Artykuly w temacie