Ziołolecznictwo

ziola-w-kuchni[1]Wbrew pozorom, że zioła odchodzą do lamusa, to ponad połowa populacji na świecie uznaje stosowanie ziół za swój podstawowy sposób leczenia. Po zioła sięgamy ochoczo. Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do leczenia naturalnością. Znudziła nam się chemia i farmaceutyki, które niszczą nasz organizm. Z jednej strony leczą nasze schorzenie, z drugiej zaś niszczą wątrobę żołądek i wiele innych organów.

Czasy, w jakich żyjemy zmuszają nas do sięganie po magiczną kapsułkę zwana tabletką, a tymczasem lepiej byłoby wypić cenny i leczniczy wywar z ziółek.W naszych aptekach wiele jest ziół pod postacią kapsułek, którymi warto się zainteresować.

Nasz rynek jest na tyle wyposażony, że z łatwością możemy samemu wyhodować własne zioła w ogrodzie lub w doniczce na parapecie. Zwykła metoda zbioru polega na obcięciu łodygi, opłukaniu ziół wodą i powieszeniu ich łodygami do góry, aż do całkowitego wyschnięcia. Continue reading “Ziołolecznictwo”

Grzybice

Grzybice są schorzeniem, które dotyka różne partie ciała. Jedną z najczęściej dotykających grzybic jest niewątpliwie grzybica stóp, z którą boryka się coraz więcej osób. Ten rodzaj grzybicy pojawia się najczęściej u osób mających osłabiony układ immunologiczny. Do infekcji dochodzi wskutek dermatofitów czyli typowych grzybów skórnych ale często również przez drożdże, przede wszystkim odmiany Candida.

Najczęściej spotykaną infekcją grzybiczą jest również kondydioza, która dotyka pochwę. Występuje również w ustach oraz wilgotnych fałdach skóry. Continue reading “Grzybice”

Choroby układu oddechowego

Niezbędną do życia wymianę gazową umożliwia nam układ oddechowy. Choroby układu oddechowego są różne, warto jednak poznać te groźniejsze dla zdrowia i życia. Zapalenie opłucnej jest stanem zapalnym błony, która pokrywa oddzielnie każde płuco. Przyczynami pojawienie się zapalenia opłucnej są zakażenia bakteryjne lub wirusowe, drażnienie mechaniczne takie jak złamane żebro czy nowotwór. Charakterystycznymi objawami zapalenia opłucnej są ból ustępujący po wstrzymaniu oddechu, ból podczas pochylania się. Continue reading “Choroby układu oddechowego”

Dobry wzrok ważny dla zdrowia

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma komputer w domu. Co poniektórzy spędzają przed nim całe godziny? Również w pracy wielu ludzi pracuje przy komputerze. Zatem może to być szkodliwe dla zdrowia. Bowiem nie tylko dużo się siedzi, nie ma aktywności fizycznej, to, co gorsze pogarsza się wzrok. Niejednokrotnie można się spotkać z tym, że ktoś nosi okulary. Continue reading “Dobry wzrok ważny dla zdrowia”

Transplantologia

To, co kiedyś było niemożliwe, obecnie dzięki nauce jest. Tak jest z medycyna. Dzięki temu, że robi się corocznie wiele badań, to coraz więcej chorób jest odpowiednio leczonych. Naukowcy często poświęcają swoje życie, aby odkryć szczepionkę, bądź lek na określoną chorobę. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z takiego faktu, że kiedyś umierano na zwykłą grypę. Continue reading “Transplantologia”

Samodzielne leczenie

Szamani, przydomowi lekarze i inne osoby, które uważały, że znają się na medycynie i są w stanie indywidualnie leczyć dawno już odeszły do lamusa. Z ich usług korzysta teraz bardzo mało osób. Większość, bowiem przejrzała na oczy i postanowiła korzystać jedynie z zaufanych lekarzy pierwszego kontaktu lub wybitnych specjalistów w konkretnej tematyce. A wszystko na podstawie strachu przed technikami, jakie stosują te osoby. Są one niebezpieczne dla naszego życia i trzeba to sobie jasno powiedzieć.Albowiem żadne działania medyczne niepoparte dowodami medycznymi nie są w stanie zastąpić prawdziwej medycyny, której lekarze uczą się przez bardzo długie lata a co najważniejsze, która jest rozwijana od lat. Bo przecież nad różnymi chorobami czy też lekami trwają badania aż po dzień dzisiejszy. I to są najważniejsze aspekty medycyny nie tylko w naszym kraju, ale również i w każdym dowolnym kraju świata. Continue reading “Samodzielne leczenie”

Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie

Czynnik indukujący hipoksję (HIF) ., który ma trzy izoformy, ma kluczowe znaczenie dla ciągłego równoważenia podaży i zapotrzebowania na tlen w organizmie. HIF-. jest czynnikiem transkrypcyjnym, który moduluje szeroki zakres procesów, w tym erytropoezę, angiogenezę i metabolizm komórkowy. Opisujemy rodzinę z erytrocytozą i mutacją w genie HIF2A, która koduje białko HIF-2.. Nasze badania czynnościowe wskazują, że ta mutacja prowadzi do stabilizacji białka HIF-2. Continue reading “Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie”

Chłoniak Hodgkina

W drugim wydaniu tej ważnej książki, opublikowanej 8 lat po pierwszej edycji, tytuł został zmieniony z Hodgkin s Disease na Hodgkin Lymphoma, zgodnie z klasyfikacją klasyfikacji chłoniaka Światowej Organizacji Zdrowia. Ale to nie jedyna zmiana. Pierwsze wydanie odzwierciedlało postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich 50 lat, a to drugie wydanie zawiera aktualną dyskusję na temat leczenia pacjentów z chłoniakiem Hodgkina, w tym wszystkich postępów poczynionych w ciągu ostatnich kilku lat w zrozumienie patologii choroby. Rozdziały dotyczące epidemiologii i wirusa Epsteina-Barra zostały znacznie ulepszone, mimo że historia związku między wirusem Epsteina-Barr a chłoniakiem Hodgkina nie została jeszcze w pełni wyjaśniona. Sekcja dotycząca biologii i patologii to ta, która zmieniła się najbardziej od pierwszej edycji; zawiera teraz wszystkie narzędzia do analizy genetycznej, które pojawiły się niedawno. Continue reading “Chłoniak Hodgkina”

Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie ad

Pozostał dobrze w wieku 43 lat, z wyjątkiem dny moczanowej. W ostatnim badaniu (w grudniu 2006 r.) Poziom hemoglobiny wynosił 18,6 g na decylitr, hematokryt wynosił 55%, liczba białych krwinek wynosiła 6300 na milimetr sześcienny, liczba płytek krwi wynosiła 178 000 na milimetr sześcienny, a erytropoetynę w surowicy. poziom wynosił 31,1 mU na mililitr (zakres normalny, 2,5 do 10,5 mU na mililitr). Rysunek 1. Rysunek 1. Continue reading “Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie ad”

gemini wołów - Artykuly w temacie