Medycyna naturalna

Mortar
Mortar and pestle, with fresh-picked herbs, peppercorns and sea salt. Herbs include basil, thyme, rosemary, oregano, mint, sage and bay leaves.

Medycyna naturalna, wbrew pozorom wcale nie odchodzi w zapomnienie. Wiele osób poszukuje wokół siebie czegoś, co mogliby wykorzystać w leczeniu chorób. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się lecznicze błota i sole czy też zwykłe artykuły spożywcze. Dlaczego więc tak łatwo odchodzimy od naturalnych metod leczenia i sięgamy po farmaceutyki, w których tyle chemii? Być może z lenistwa, być może z braku wiedzy o naturalnej medycynie. Wolimy połknąć tabletkę niż zaparzyć cenne ziółka.A może pora to zmienić?

Warto posiadać w swoim domu te domowe leki, które pomogą nam na często pojawiające się dolegliwości i schorzenia. Zamiast więc sięgać po tabletkę od bólu głowy, zastąpmy ją domowymi specyfikami. We współczesnej praktyce medycznej coraz częściej zaniedbujemy tradycyjne techniki. Weźmy za przykład zwykłe skaleczenie, które zdaniem farmaceutyków powinno się smarować maścią antyseptyczną. A tymczasem miód przyniesie nam ten sam efekt co ta maść, tyle, że nie użyjemy do tego chemii.

Continue reading “Medycyna naturalna”

Zdrowe serce

Wiele ludzi ignoruje ryzyko choroby serca. Życie w ciągłym biegu, nadmiar stresu oraz niewłaściwe odżywianie są pierwszym krokiem w stronę choroby serca.

Wiele dolegliwości typu skok ciśnienia, ból w mostku czy nerwica bagatelizujemy, aż do momentu pierwszego poważnego incydentu związanego z naszym sercem. Jest to zazwyczaj stan przedzawałowy lub nadciśnienie, które nie pozwala nam normalnie funkcjonować.

Tego typu dolegliwości skłaniają nas do wizyty u kardiologa. A czy można było tego uniknąć? Z pewnością tak, a na pewno opóźnić.

Jednym z najważniejszych czynników w chorobie serca jest dieta, a więc chcąc uniknąć problemów z sercem zadbajmy o właściwe odżywianie się. Odłóżmy na bok tłuste pokarmy, zastąpmy je gotowanymi. Continue reading “Zdrowe serce”

Choroba nie wybiera

Najbardziej dotkliwym tematem jest dla nas choroba małych dzieci, które dopiero, co niewinnie stąpają po świecie, a co za tym idzie muszą borykać się z tyloma przeciwnościami losu. Dla rodziców sytuacja, w jakich choruje ich pociecha, jest najtrudniejszą, z jaką tylko mogli się zmagać. Ponieważ jak doskonale wiadomo, dziecko w zależności od wieku, w jakim się znajduje, nie zawsze jest w stanie powiedzieć nam, co mu dolega. Dlatego też rodzic przyjmuje na siebie ogromna odpowiedzialność, ponieważ musi umieć interpretować każdy z odruchów swoich pociech. Czasem jednak nie są ona na tyle wyraźne, by odpowiednio wcześnie je spostrzec. Continue reading “Choroba nie wybiera”

Wizyta u ginekologa

Mimo tego, ze medycyna prężnie przesuwa się do przodu, to i tak wiele kobiet unika podstawowych badań. Niejednokrotnie można spytać przypadkowa kobietę, kiedy była ostatnio u ginekologa to odpowiada, że jak rodziła dziecko, a to było dwudziesta lat temu. Także nie należy brać przykładu z takich osób tylko należy przynajmniej raz do roku udać się do ginekologa. Taki lekarz zrobi podstawowe badania. Sprawdzi czy wszystko jest w porządku. Continue reading “Wizyta u ginekologa”

Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie

Czynnik indukujący hipoksję (HIF) ., który ma trzy izoformy, ma kluczowe znaczenie dla ciągłego równoważenia podaży i zapotrzebowania na tlen w organizmie. HIF-. jest czynnikiem transkrypcyjnym, który moduluje szeroki zakres procesów, w tym erytropoezę, angiogenezę i metabolizm komórkowy. Opisujemy rodzinę z erytrocytozą i mutacją w genie HIF2A, która koduje białko HIF-2.. Nasze badania czynnościowe wskazują, że ta mutacja prowadzi do stabilizacji białka HIF-2. Continue reading “Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie”

Budowanie medycyny genetycznej: rak piersi, technologia i porównawcza polityka opieki zdrowotnej

Badania kliniczne mutacji BRCA stały się dostępne w 1996 r. Jako metoda identyfikacji kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi i jajników. Ta innowacja była szeroko postrzegana jako przełom medyczny. Intrygująca, ale ostatecznie nieprzekonująca książka Shobita Parthasarathy porównuje wprowadzenie testów BRCA w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Rozważając dwa stowarzyszenia z różnymi systemami opieki zdrowotnej, ale mając wiele wspólnego, stara się ustalić, w jaki sposób kontekst krajowy kształtuje zrozumienie i praktykę medycyny genetycznej. Continue reading “Budowanie medycyny genetycznej: rak piersi, technologia i porównawcza polityka opieki zdrowotnej”

Wyniki u sportowców z zaznaczonymi nieprawidłowościami w repolaryzacji EKG ad

Ponadto, sportowcy są wybierani selektywnie do tej instytucji z satelitarnych ośrodków sportowych, gdy wykrywane są nieprawidłowości w zapisie EKG lub nieprawidłowe wyniki z ich historii medycznej lub badania fizykalnego. Wszystkie zapisy danych klinicznych dotyczących tych sportowców są przechowywane w bazie danych prowadzonej przez instytut. W momencie zapisania każdego osobnika w bazie danych uzyskuje się standardowe 12-odprowadzeniowe EKG u pacjenta w pozycji leżącej na plecach podczas cichego oddychania i rejestrowane z prędkością 25 mm na sekundę. Zapis EKG uzyskuje się tuż przed badaniem echokardiograficznym i ponad 24 godziny po ostatniej aktywności sportowej. Przyrostowe badanie wysiłkowe, aż do wyczerpania na ergometrze rowerowym (Cardioline SDS 3D lub Cardioline ETC system). Continue reading “Wyniki u sportowców z zaznaczonymi nieprawidłowościami w repolaryzacji EKG ad”

Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie ad 7

Gly537 zajmuje pozycję unikalną dla izoformy HIF-2.; mutacja oddziela wysoce zakonserwowane sekwencje aminokwasowe, które przynajmniej w przypadku interakcji HIF-1.-VHL powodują krytyczne kontakty.4 Nasze badanie, w połączeniu z wcześniejszymi badaniami, identyfikuje szlak PHD2-HIF-2.-VHL jako rdzeń mechanizmu molekularnego, który reguluje produkcję erytropoetyny u ludzi. Intrygujące, częściowe w przeciwieństwie do całkowitej utraty lub uzyskania funkcji na każdym etapie ścieżki jest wystarczające do wywołania fenotypu erytrocytozy. Erytrocytoza może być spowodowana przez prawie haploinosefektywność w odniesieniu do PHD27,8 lub dwóch kopii hipomorficznego allelu kodującego VHL.9,10 W rodzinie, którą badaliśmy, jest to spowodowane jedną kopią hipermorficznego allelu kodującego HIF-2.. Łącznie odkrycia te sugerują, że każde z tych trzech białek przyczynia się krytycznie do utrzymania erytropoetyny na odpowiednich poziomach.
U myszy specyficzna dla wątroby mutacja Hif2A powodująca utratę funkcji i utrata funkcji VHL powodują erytrocytozę i naczyniaki krwionośne w wątrobie, 15,25 co zwiększa prawdopodobieństwo, że pacjenci, których badaliśmy, mogą mieć cechy zespołu von Hippel-Lindau. Continue reading “Mutacja wzmocnienia funkcji w genie HIF2A w rodzinnej erytrocytozie ad 7”

Terapia hydrokortyzonem dla pacjentów z wstrząsem septycznym cd

Fiolki zawierające placebo były identyczne jak te zawierające hydrokortyzon. Badane leki podawano w postaci bolusa dożylnego 50 mg co 6 godzin przez 5 dni, następnie zwężano do 50 mg dożylnie co 12 godzin przez dni od 6 do 8, 50 mg co 24 godziny przez dni od 9 do 11, a następnie zatrzymano. Podano łącznie 29 dawek. Zalecono oparte na dowodach wytyczne dotyczące leczenia pacjentów.24 Definicje
Defekt układu narządów został zdefiniowany dla każdego z sześciu głównych układów narządów jako wynik Sekwencyjnego Ocena Niepowodzenia Organów (SOFA) 3 lub 4 punkty (w skali od 0 do 4 dla każdego układu narządów, dla łącznej oceny 0 do 24, z wyższymi wynikami wskazującymi na cięższą dysfunkcję narządu) .25 Odwrócenie szoku zdefiniowano jako utrzymywanie skurczowego ciśnienia krwi co najmniej 90 mm Hg bez wsparcia wazopresyjnego przez co najmniej 24 godziny. Superinfekcja została zdefiniowana jako nowa infekcja występująca 48 godzin lub dłużej po rozpoczęciu badanego leku26. Continue reading “Terapia hydrokortyzonem dla pacjentów z wstrząsem septycznym cd”

Terapia hydrokortyzonem dla pacjentów z wstrząsem septycznym ad

W naszym badaniu, zwanym badaniem Corticosteroid of Septic Shock (CORTICUS), oceniano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania małych dawek hydrokortyzonu w szerokiej populacji pacjentów z wstrząsem septycznym – w szczególności u pacjentów, którzy mieli odpowiedź na test kortykotropowy, w którym świadczenie nie zostało udowodnione Metody
Projekt badania
W tym wieloośrodkowym, randomizowanym, podwójnie zaślepionym badaniu kontrolowanym placebo, protokół został zatwierdzony przez komisję etyczną na każdym z 52 uczestniczących oddziałów intensywnej opieki medycznej (OIOM). Pacjenci byli zapisywani od marca 2002 r. Do listopada 2005 r. Po uzyskaniu pisemnej świadomej zgody. W przypadkach, gdy pacjentowi brakowało kompetencji umysłowych, zgoda została uzyskana od zastępcy, najbliższej rodziny lub przedstawiciela prawnego (z retrospektywną zgodą uzyskaną od pacjentów, którzy odzyskali kompetencje), zgodnie z przepisami krajowymi. Continue reading “Terapia hydrokortyzonem dla pacjentów z wstrząsem septycznym ad”

sonikacja - Artykuly w temacie