Rady na migrenę

migrena[1]Wielu ludzi boryka się z bólem głowy, który pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Ból głowy może być różny. Jednym z najczęściej dotykających jest ból migrenowy głowy, który nie należy do tych przyjemnych bólów.

Zwykle migrenie towarzyszy bardzo silny ból. Jest to ból pulsujący. Pojawiają się nudności, wymioty oraz nadwrażliwość na światło.Wielu chorych odczuwa zburzenia widzenia. Wielu lekarzy jest zdania, że powodem migreny jest nieprawidłowe zwężanie i rozszerzania się naczyń krwionośnych, które dostarczają krew do mózgu.

Zdaniem lekarzy problem migreny ma podłoże genetyczne. Ataki migreny mogą być wywołane przez wiele czynników. Mowa tutaj o nadwrażliwości na niektóre składniki pokarmowe, stres, wahania hormonalne, głód kofeinowy, jaskrawe światło czy zmieniające się warunki atmosferyczne.

Pamiętajmy, że łatwiej jest uniknąć migreny niż ją leczyć. Leczenie, wbrew pozorom jest naprawdę uciążliwe.

Jak zadbać o profilaktykę migreny?

Na pewno powinniśmy unikać pokarmów, które zawierają aminokwas zwany tyraminą. Gdzie ją znajdziemy?

Tyramina znajduje się w suszonym, marynowanym mięsie oraz jego pochodnych takich jak salami, frankfuterki. Znajdziemy ją również w serkach cheddar, orzechach i czekoladzie. Jeśli więc borykamy się z migreną, unikajmy tych właśnie produktów. Nie pijmy również czerwonego wina, który często powoduje ataki migreny, ze względu na wysoką zawartość wspomnianej tyraminy. [przypisy: stomatolog wola, ultrasonografy, Balsam Johnson ]

W leczeniu migreny pomocne okazują się zioła. Warto wypić napar z rozmarynu lekarskiego, który doskonale łagodzi przebieg ataku migrenowego, który może trwać nawet kilka dni. Również czarna herbata z dodatkiem kilku goździków powinna złagodzić migrenę.

Co najmniej 3 razy w tygodniu powinniśmy poświęcić na pół godziny na szybki spacer, jazdę na rowerze lub pływanie. W ten sposób dotlenimy się oraz poprawimy wydolność oddechową. Jest to cenna profilaktyka migrenowa.

Warto więc zainteresować się tematem migreny, gdyż dotyka ona coraz więcej populacji w naszym kraju.
[patrz też: bibobus, baspol, enovatis ]