Uzdrawianie Nasz system opieki zdrowotnej Sicko ad

Ale podstawowa prawda aktu oskarżenia Moore a jest niezaprzeczalna. Niedawne badanie przeprowadzone przez Consumer Reports wykazało, że prawie połowa dorosłych w wieku poniżej 65 lat – większość z nich jest ubezpieczona – twierdzi, że jest nieco lub zupełnie nieprzygotowana do radzenia sobie z kosztowną sytuacją medyczną w nadchodzącym roku. 2 Znaczna część ponad milion osobistych bankructw w Stanach Zjednoczonych każdego roku – być może aż o połowę – wynika częściowo z kosztów medycznych i kryzysów.3 W żadnym innym bogatym kraju ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że mają problemy z płaceniem rachunków medycznych lub przechodzenie bez opieki ze względu na koszty.4 Te problemy są długotrwałe – tak, sięgają lat 80. – i pogarszają się. I w dużej mierze wynikają one z naszego uzależnienia od opartego na zatrudnieniu dobrowolnego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Pytanie brzmi: dlaczego problemy te nasilają się i co możemy zrobić, aby je rozwiązać. Tutaj, być może nieuchronnie, jest tam, gdzie akt oskarżenia Moore a jest niewystarczający. Mychelle Keys zmarł w 1993 r. – w tym samym roku, w którym prezydent Bill Clinton wystąpił przed Kongresem i oświadczył: Nasz system opieki zdrowotnej jest poważnie uszkodzony i nadszedł czas, aby to naprawić. Moore zabiera nas z powrotem do sagi reform Clintona. Ale nie przekonująco wyjaśnia, dlaczego Prezydent Clinton i Pierwsza Dama Hillary Clinton – teraz, oczywiście, czołowy Demokratyczny kandydat na prezydenta – zawiodły tak marnie. Dla Moore a odpowiedź jest prosta: lobbystów branży medycznej i prawicowych zawodów orzechowych. Ale lobbyści, którzy zstąpili na Waszyngton w 1993 r., Nie byli ostatecznym powodem niepowodzenia planu Clintona. I choć konserwatywni krytycy wywarli większy wpływ, oni, podobnie jak lobbyści, pływali z potężnym przypływem za ich plecami – publiczna ambiwalencja, podzielone interesy i bariery budżetowe stworzone przez naszą szaloną kołdrę zdrowia.
Michael Moore, w Sicko, rozmawia z lekarzem z brytyjskiej National Health Service. Od firmy Weinstein.

Moore chce znieść to wszystko. Jego recepta na zmianę , dostępna na stronie internetowej Sicko, wzywa do przyznania każdemu mieszkańcowi USA bezpłatnej, powszechnej opieki zdrowotnej dla życia , zniesieniu wszystkich zakładów ubezpieczeń zdrowotnych i ścisłej regulacji firm farmaceutycznych jak narzędzie publiczne . Moore wyraźnie nie myśli o planach zdrowotnych oferowanych przez demokratycznych kandydatów na prezydenta Baracka Obamę i Johna Edwardsa. Witryna Sicko kieruje nas do nowego pojazdu organizującego sponsorowane przez lekarzy netroots Narodowego Programu Zdrowia, www.sickocure.org, który ostrzega: Uwaga na fałszywe powszechne ubezpieczenie: wielu kandydatów politycznych twierdzi, że popiera powszechną opiekę zdrowotną , ale zwykle oznacza to po prostu zwiększanie liczby klientów amerykańskich firm ubezpieczeniowych. Prawdziwie uniwersalny zasięg oznacza eksmisje firm ubezpieczeniowych i ustanowienie krajowego programu ochrony zdrowia.
Jest to atrakcyjna wizja na wiele sposobów. W naszej debacie na temat opieki zdrowotnej możemy wykorzystać więcej populizmu i mniejszą ostrożność. Ale jest to również nierealne. Plan Clintona zawiódł częściowo dlatego, że połączył ideały Ubezpieczeń Społecznych z instrumentami Aetna – ściśle zarządzanymi prywatnymi planami opieki zdrowotnej, w których ludzie byliby pod presją finansową, by się zapisać
[patrz też: eticod, baspol, kaspol ]