Witaminy, mikroelementy i makroelementy

id_566_1433247315_1260x410[1]Często dyskutujemy na temat witamin, a nie zawsze wiemy, jak cenną rolę ogrywają w naszym organizmie. Witaminy nie potrafią się same wytworzyć w naszym organizmie. Aby ich mieć pod dostatkiem, powinniśmy spożywać produkty spożywcze bogate właśnie w witaminy.

Witaminy stosujmy i leczniczo i profilaktycznie tylko w uzasadnionych przypadkach. Najlepiej spożywać je rano podczas śniadania.

Jak dzielimy witaminy?

Oznaczane są literami alfabetu i można je podzielić na:

rozpuszczalne w tłuszczach – np. A, D, E, K

rozpuszczalne w wodzie – np. witaminy C, H oraz grupa witamin B.

Zanim jednak po nie sięgniemy musimy wiedzieć, że ich brak jak i nadmiar może być niekorzystny dla naszego zdrowia. Warto więc to mieć na uwadze i zachować czujność i nie podejmować decyzji o spożywaniu ich zbyt pochopnie.

Poza witaminami naszemu organizmowi potrzebne są mikroelementy, które są pierwiastkami wchodzącymi w skład związków chemicznych, z których składa się nasz organizm. Wśród mikroelementami bardzo potrzebne są nam również  to makroelementy.

Wśród makroelementów wyróżnić możemy wapń, magnez, fosfor, sód, potas. Wszystkie te makroelementy odpowiedzialne są za prawidłowy przebieg procesów życiowych każdego człowieka. [podobne: infekcje intymne, olejek do włosów, bielenda olejek do kąpieli ]

Z kolei mikroelementy są pierwiastkami występującymi w organizmach w ilości pomiędzy 0, 01-0, 00001% suchej masy. Do mikroelementów zaliczyć możemy żelazo, miedź, cynk, molibden, jod, fluor, bor.

Warto znać ich rolę dla naszego organizmu. Na pewno poprawiają nastrój, zwiększają libido oraz

regulują pracę nerek i serca. Zarówno ich nadmiar jak i brak mogą wpływać niekorzystnie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto więc dbać o uzupełnianie mikro i makroelementów najlepiej w naturalnej postaci. Zanim jednak sięgniemy po suplementy w postaci mikro lub makroelementów, skonsultujmy się z lekarzem. Wykonajmy podstawowe badania w tym właśnie kierunku. Tylko taka postawa pozwoli nam uniknąć problemów związanych z nieprawidłową dawką określonego suplementu. Miejmy to na uwadze i podchodźmy do tematu suplementacji poważnie.
[patrz też: siesta łomianki, ezo szczecin, salonik wróżb ]