Zdrowe serce

Wiele ludzi ignoruje ryzyko choroby serca. Życie w ciągłym biegu, nadmiar stresu oraz niewłaściwe odżywianie są pierwszym krokiem w stronę choroby serca.

Wiele dolegliwości typu skok ciśnienia, ból w mostku czy nerwica bagatelizujemy, aż do momentu pierwszego poważnego incydentu związanego z naszym sercem. Jest to zazwyczaj stan przedzawałowy lub nadciśnienie, które nie pozwala nam normalnie funkcjonować.

Tego typu dolegliwości skłaniają nas do wizyty u kardiologa. A czy można było tego uniknąć? Z pewnością tak, a na pewno opóźnić.

Jednym z najważniejszych czynników w chorobie serca jest dieta, a więc chcąc uniknąć problemów z sercem zadbajmy o właściwe odżywianie się. Odłóżmy na bok tłuste pokarmy, zastąpmy je gotowanymi. Spożywajmy duże ilości warzyw i owoców i pełne zboża. Zjadanie przynajmniej jednej porcji warzyw i owoców dziennie znacznie zmniejszy ryzyko problemów z sercem. A to wcale nie tak trudne, jak by się mogło wydawać. Nasz rynek jest tak bardzo nasycony, że z kupnem smakowitych owoców i warzyw nie będzie problemu.

Nawet jeśli chorujemy na serce, prawidłowa dieta może nam pomóc odwrócić chorobę. Wielu ludzi patrzy na ten temat sceptycznie, ale tak jest naprawdę.

Przyjrzyjmy się więc produktom spożywczym, które należy spożywać w celu profilaktyki i leczenia chorób serca. Tłuste ryby są jak najbardziej wskazane dla osób chorych na serce lub chcących tej choroby uniknąć. Łosoś, makrele, sardynki i tuńczyk to ryby, które zawierają bogactwo kwasów tłuszczowych omega-3. Starajmy się więc spożywać co najmniej dwie porcje tłustych ryb tygodniowo. Spożywajmy co najmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie. To wcale nie tak trudne, jak by się mogło wydawać. Wystarczy do posiłku dodać jakieś warzywo. [podobne: infekcje intymne, olejek do włosów, bielenda olejek do kąpieli ]

Zadbajmy również o to, by w diecie znalazło się jak najmniej soli, alkoholu, słodyczy i węglowodanów. Również ruch na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na nasze serce i cały organizm.

Choroby serca należą niestety do tych cywilizacyjnych, dlatego warto zadbać o profilaktykę i zapobiegać ich pojawieniu się.
[więcej w: cogito siemianowice, sonikacja, makrocytoza ]